Prispej

Podeľ sa o informácie!

megaphone

Našiel si si sem cestu, pretože - tak ako nám - ti záleží na Slobodnom Softvéri a digitálnych občianskych právach. Potrebujeme tvoju pomoc, aby sme mohli šíriť informácie o výhodách Slobodného Softwaru, a takisto aby sme mohli ostatným vysvetliť, prečo by sa mali zaujímať o slobodu softvéru. Hájiť slobodný softvér je zábava a nepochybne jeden z najlepších spôsobov ako pomôcť hnutiu okolo Slobodného Softvéru! Na tejto stránke nájdeš rôzne materiály slúžiacich na podporu a pomoc pri informovaní: grafiku k použitiu, letáky na vytlačenie a možnosť objednávky profesionálnych propagačných materiálov

Grafika

Všetka grafiku ktorú nájdeš na tejto stránke môže byť použitá na propagáciu Slobodného Softvéru vo všeobecnosti alebo na propagáciu činnosti samotnej FSFE. Môžeš ich kopírovať, rozširovať a používať, pokiaľ sa vyhneš propagácii v takom zmysle, že - nech už je tvoje použitie akékoľvek - sa jedná o oficiálny produkt či názor FSFE. Ďakujeme, že propaguješ Slobodný Softvér!

Oficiálne logo Free Software Foundation Europe. Použi ho na propagovanie FSFE a našej práce.

FSFE Logo farebné: PNG | SVG - FSFE Logo čiernobiele: PNG | SVG

Licencia: Logo FSFE nesmie byť nikdy použité takým spôsobom, ktorý by mohol byť chápaný ako podporovanie určitých aktivít, stránok, produktov alebo entít bez predchádzajúceho súhlasu FSFE. Prosím kontaktujte team (at) fsfeurope.org ak chcete vedieť, či je Vami zamýšľané použitie v súlade s tu uvedeným.

Toto je logo, ktoré reprezentuje Fellowship FSFE. Volá sa 'Plussy' a symbolizuje človeka, ktorý stojí pevne za svojou slobodou. Zároveň postavička roztvára ruky, čo značí prijatie každého, kto zdieľa spoločné ciele. Takisto, symbol značí 'plus', pretože naše hnutie silnie s každým jednicom. Inými slovami, každý kto sa pripojí k Fellowship je plusom v boji za slobodu. Preto sa nazýva 'Plussy'.

Fellowship Plussy Logo: PNG | SVG

Licencia: Logo Fellowship môže byť použité na propagovanie Fellowship FSFE a v spojení s akoukoľvek aktivitiou súvisiacou so Slobodným Softvérom vykonávanou Fellows FSFE. Môže byť takisto zakomponované do lôg miestnych Fellowship skupín, ak si želajú. Avšak, ak nemáte zmocnenie od FSFE, žiadame Vás aby ste nevytvárali dojem, že hovoríte oficiálne za FSFE alebo že FSFE Vás poverila alebo podporila urobiť tak.

Fellowship a FSFE grafika pre podporu

Nasledujúcu grafiku a tlačítka môže použiť kedykoľvek budeš chcieť podporiť našu prácu, Fellowship alebo Slobodný Softvér vo všeobecnosti. Vačšina ikon nepotrebuje bližší komentár. Klikni na miniatúry pre prístup k plnému súboru.

Fellowship

Tieto tlačítka, ktoré ukazujú číslo môžu byť použité na preukázanie toho, že si Fellow. Vyber si číslo, ktoré je rovnaké s tvojim Fellowship číslom. Nájdi si obrázok tvojho osobného čísla a môžeš ho použiť v akomkoľvek médiu.

FSFE a kampane

Transparent PNG saying 'Support our work!'

Vytlač si vlastné: letáky a informačné materiály

Grafika je vhodná na upútanie pozornosti, ale niekedy je lepšie ponúknuť tlačený materiál so špecifickými a viac detailnejšími informáciami. Dobrovoľníci z FSFE si dali značnú námahu s informačnými materiálmi, ktoré si môžeš vytlačiť doma a rozširovať ich kdekoľvek chceš. Tu nájdeš letáky o:

Propagačný materiál FSFE na objednávku

Chystáš sa na stretnutie týkajúce sa Slobodného Softvéru alebo dokonca organizuješ nejaké? Možno by si rád propagoval Slobodný Softvér a prácu FSFE medzi svojimi priateľmi a kolegami? Alebo možno by si chcel spraviť niečo úplne iné? Nech je to čokoľvek, radi ti pošleme naše tlačené promo materiály zadarmo. Aby sme našli pre teba vhodný materiál, nižšie nájdeš prehľad našich materiálov a detaily o každom produkte. Môžeš si objednať základný promo balíček alebo materiály v individuálnom počte. Materiál a poštovné je zadarmo, nižšie nájdeš viac detailov.

Prečo a kedy si objednať?

Sú rôzne dôvody prečo a kedy si objednať promo materiál o Slobodnom Softvéri a FSFE. Možno poznáš miesto (napr. Hackerspace, klub mládeže, tvoja práca...) kde by si rád videl informácie o našom poslaní? Alebo by si rád niekomu povedal (napr. priateľom, rodine, kolegom...) o Slobodnom Softvéri, FSFE a o tom čo robíme? Alebo plánuješ určitú verejnú aktivitu (napr. stánok, stretnutie, konferencia...) k propagácii FSFE a jej cieľov? Toto je len niekoľko príkladov pre rôzne použitia našich promo materiálov. Rozhodni sa pokojne sám, prečo a na čo by si ich chcel použiť.

Ako a čo objednať

Na objednanie promo materiálu použi, prosím, nasledovný objednávací formulár. Môžeš si objednať buď základný balíček alebo nám môžeš povedať aký konkrétny materiál potrebuješ či preferuješ. Napríklad ak plánuješ plánuješ podporiť konkrétnu kampaň FSFE. Mysli prosím na to, že z dôvod poštovného vo všeobecnosti posielame balíky do 1 kg. Ak potrebuješ viac materiálov, opýtaj sa nás.

Pošlite prosím promo materiály na

Meno, Priezvisko:
Email:
Ulica, Číslo:
PSČ, Mesto:
Krajina:
Chcel by som balíček zameraný na:
Rád by som použil tieto materiály na (krátky opis):
Iný komentár:
Podpor našu prácu prispením 10€ alebo viac:

Dostupné promo materiály:

O FSFE a Fellowship

FSFE zložka

On the Vo vnútri našich FSFE zložiek, sú napísané kľúčové informácie o FSFE a našej práci, o Slobodnom Softvéri a ako prispieť.
Tieto zložky môžu byť použité na vloženie ďalších materiálov s viac informáciami vo vnútri. Vo veľkosti A5, bežne vkladáme naše politické letáky a/alebo naše Fellowship letáky (pozri ďalšiu položku). Zložky vo formáte A4 môžu byť užitočné v iných prípadoch, ako napríklad konferencia.

Typ: Zložka
Veľkosť: A5 (14,8 × 21cm) a A4 (21 × 29,7cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky, Nemecky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky, Nemecky Bohužial, zložky vo formáte A5 sú aktuálne nedostupné

Fellowship leták

Naše Fellowship letáky sú vo veľkosti A5, takže perfektne zapadajú do FSFE zložiek (pozri položku vyššie). Ide o pekné grafické dielo, propagujúce Fellowship.

Typ: Leták
Veľkosť: A5 (14,8 × 21cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie): Anglicky, Nemecky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky + Nemecky (obojstranné)

Plussy nálepky

Klasická nálepka Plussyho, symbolu FSFE Fellowship. Pozadie je priesvitné, takže dokonale zapadne na každý povrch - nie len laptop. Dostupné v dvoch veľkostiach.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 7 x 7cm / 5 x 5cm
Dostupné formáty (na stiahnutie):
PNG | SVG
Tlačené verzie (objednávka):
áno (bez textu)

Pripoj sa k Fellowship - plagát

Plagát "Pripoj sa k Fellowship" slúži na propagáciu Fellowship a teda k tomu, aby bol pripnutý na výrazné miesto, napríklad v zasadacej miestnosti alebo v Hackerspace - a na použitie pre verejné aktivity

Typ: Plagát (poskladaný kvôli doručeniu)
Veľkosť: A1 (59,4 × 84,1cm)
Dostupné formáty (na stiahnutie): Anglicky
Tlačené verzie (objednávka): Anglicky

Slobodný Softvér a slobody používateľa

Slobodný Softvér a nástroje

Tento leták porovnáva použitie Slobodného Softvéru k použitiu skrutiek a skrutkovača. Analógia je obzvlášt vytvorená pre publikum bez technického pozadia a všeobecne veľmi dobre prijímaná v FSFE stánkoch.

Typ: Papierový leták, poskladaný
Veľkosť: 10 x 21 cm (poskladaný); 29,7 x 21 cm (=A4, rozložený)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky (Obal, Vnútro)
Fínsky (Obal, Vnútro)
Francúzsky (Obal, Vnútro)
Nemecky (Obal a vnútro)
Taliansky (Obal, Vnútro)
Tlačené verzie (na objednávku):
Francúzsky, Anglicky, Nemecky

Správa digitálnych práv

Toto je leták o Správe digitálnych práv (Digital Restriction Management) a jej nebezpečenstvách. Leták sme vytvorili v spolupráci s Digitale Gesellschaft a je dobrým zhrnutím tejto komplexnej problemtiky.

Typ: Papierový leták, poskladaný
Veľkosť: A5 (148 x 21 cm, prehnutý); A4 (29,7 x 21 cm, rozložený)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky, Francúzsky, Nemecky
Tlačené verzie (na objednávku)::
Anglicky, Francúzsky, Nemecky

Emailová sebaobrana s GnuPG

Po Snowdenových odhaleniach o programoch masového sledovania NSA a iných západných bezpečnostných agentúr, existuje veľký záujem ľudí o znovuzískanie ich súkromia a rovnako o zabezpečenú komunikáciu. Aby sme pomohli ľuďom s ich emailovou komunikáciou, spravili sme brožúru vysvetlujúcu problémy bezpečnosti emailu a ako ich vyriešiť pomocou GnuPG, slúžiaceho na šifrovanie emailov. Navyše, brožúra vysvetluje čo je to tzv. backdoor a prečo musia byť bezpečnostné opatrenia založené na Slobodnom Softvéri.

Typ: Papierová brožúra, poskladaná
Veľkosť: 9,9 x 21 cm (poskladaná), 39,6 x 21 cm (rozložená)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Nemecky (s formálnym "Sie", alebo informálne "Du")
Tlačené verzie (na objednávku):
Nemecky

PDF čítačky - plagát

Plagát našej PDF čítačky (PDFreaders) kampane je 'prázdny', takže pred tým než ho niekam zavesíš, vyplň ho prosím aktuálnymi číslami organizácií a jednotlivcov, ktorí našu petíciu podpísali.

Typ: Plagát (poskladaný kvôli doručeniu)
Veľkosť: A1 (59,4 × 84,1cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky

Kampaň "Osloboď svoj Android"

Osloboď svoj Android - leták

A7 leták na propagáciu našejkampane "Osloboď svoj Android" pre ktorú sú takisto dostupné aj plagáty.

Typ: Leták
Veľkosť: A7 (7,4 × 10,5cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky, Nemecky Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky + Nemecky (obojstranné) Bohužial, tieto letáky su aktuálne nedostupné.

F-Droid brožúra

Toto je leták o F-Droid aplikácii, slúžiacej na distribúciu aplikácii Slobodného Softvéru a o slobodných verziách Androidu Cyanogenmod alebo Replicant. Leták vysvetľuje inštaláciu a použitie F-Droid - slobodný obchod pre aplikácie bez reklám, špehovania, sledovania alebo potreby Google účtu. Navyše, leták obsahuje odporúčané slobodné aplikácie a všeobecné informácie o Slobodnom Softvéri.

Typ: Leták, poskladaný
Veľkosť: 10 x 21 cm (poskladaný); 29,7 x 21 cm (=A4, rozložený)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky (Obal, Vnútro)
Fínsky (Obal, Vnútro)
Taliansky (Obal, Vnútro)
Francúzsky (Obal, Vnútro)
Nemecky (Obal, Vnútro)
Tlačené verzie (na objednávku):
Francúzsky, Anglicky, Nemecky, Taliansky

Osloboď svoj Android - plagát

Plagát propaguje našu kampaň "Osloboď svoj Android" pre ktorú sú takisto dostupné letáky. Tento plagát sa preukázal ako veľmi pútavý a priťahuje k stánkom mnoho ľudí, ktorí sa pýtajú na pozadie našej kampane. Odporúčame ho použiť v akomkoľvek stánku alebo inej verejnej aktivite.

Typ: Plagát (poskladaný kvôli doručeniu)
Veľkosť: A1 (59,4 × 84,1cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky

Kampaň "Milujem Slobodný Softvér"

Milujem Slobodný Softvér - leták

Leták našej Milujem Slobodný Softvér kampane. Leták je obojstranný: Jedna strana s IloveFS-srdiečkom, rovnaká ako plagát (pozri naseldujúcu položku). Na druhej strane je dátum (Valtnín) a URL kampane - ako je vidieť i v náhľade

Typ: Leták, obojstranný
Veľkosť: A7 (7,4 × 10,5cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky

Milujem Slobodný Softvér - plagát

The poster of our I love Free Software campaign. The poster comes as you see in the image and is very attractive in its colors and its design.

Plagát našejMilujem Slobodný Softvér kampane. Plagát, ktorý môžeš vidieť na obrázku, je vyhotovený vo veľmi atraktívnych farbách a dizajne.

Typ: Plagát (poskladaný kvôli doručeniu)
Veľkosť: A1 (59,4 × 84,1cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky

"Document Freedom Day" kampaň

Ak hľadáš materiály konkrétne o DFD, pozri prosím našu stránku pre promo objednávky na documentfreedom.org. Ak chceš mix i ostatných promo materiálov spolu s materiálmi DFD kampane, objednaj si ich tu.

Document Freedom Day - leták

Leták na propágciu našej Document Freedom Day kampane. Obsahuje dátum, odkaz na stránku a krátku správu v piatich jazykoch.

Typ: leták
Veľkosť: A7 (7,4 × 10,5cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky (Obal, Vnútro)
Tlačené verzie (na objednávku):
Ano, jeden leták - viacero jazykov: Anglicky, Francúzsky, Nemecky, Spanielsky, Portugalsky, Turecky

Document Freedom Day - brožúra

Leták na propagáciu našej kampane Document Freedom Day. Vysvetľuje načo slúžia štandardy, čo sú otvorené štandardy a ako sa zasadzovať o slobodu dokumentov.

Typ: leták
Veľkosť: 10 x 21 cm (poskladaný); 29,7 x 21 cm (=A4, rozložený)
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Anglicky (Obal, Vnútro)
Fínsky (Obal, Vnútro)
Spanielsky (Obal, Vnútro)
Katalánsky (Obal, Vnútro)
Nemecky (Obal, Vnútro)
Francúzsky (Obal, Inside)
Japonsky (Obal, Vnútro)
Turecky (Obal, Vnútro)
Čínsky (Obal, Vnútro)
Tlačené verzie (na objednávku):
Francúzsky, Anglicky, Nemecky, Spanielsky, Turecky

We cannot read your documents (Nemôžeme čítať vaše dokumenty) - nálepka

"We cannot read your documents" nálepka miery na našu Document Freedom Day kampaň. Slogan upozorňuje na problém používania proprietárnych formátov, keďže neumožňujú ľudom, ktorí nepoužívajú rovanký proprietárny software, čítať ich dokumenty.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 7,5 x 7,5 cm
Dostupné jazyky (na stiahnutie)::
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku): Anglicky

Document Freedom Day - "Give us a chance" ("Dajte nám šancu") plagát

Toto je plagát Document Freedom Day kampane z 2014. Je dvojstranný, vyhotovený v piatych jazykoch. Dostupný v A2 a A3.

Typ: plagát (poskladaný pre doručenie)
Veľkosť: A2 (42 × 59,4cm), A3
Dostupné jazyky (na stiahnutie):
Viacjazyčný
Tlačené verzie (na objednávku):
Ano, jeden leták - viacero jazykov: Anglicky, Francúzsky, Nemecky, Spanielsky, Portugalsky, Turecky

Document Freedom Day - plagát s robotmi

Toto je plagát pre DFD kampaň z 2013. Je nadčasový a môže byť použitý i samostatne alebo v spojení DFD podujatím.

Typ: Plagát (poskladaný kvôli doručeniu)
Veľkosť: A2 (42 × 59,4cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie)::
Anglicky
Tlačené verzie (na objednávku):: Anglicky

Document Freedom Day - Stephen Fry plagát

Toto je plagát z DFD kampane z 2012. Je nadčasový a obsahuje pekný citát od Stephena Frya.

Typ: Plagát
Veľkosť: A2 (42 × 59,4cm)
Dostupné jazyky (na stiahnutie)::
Anglicky
>Tlačené verzie (na objednávku): Anglicky

"Nechcú, aby si ..." ("They don't want you to...") kampaň

Nechcú, aby si - Billboard nálepka

Nálepka našej "They don't want you to" kampane. Kampaň je o každodenných obmedzeniach s ktorými prichádza do styku užívateľ v digitálnom svete. Nálepka má 14,8 x 14,8 cm a je najlepšie ju použiť v prostredí, kde takáto veľká nálepka bude vystavená pozornosti ľudí. Nálepku je možné vyplniť akýkymikoľvek obmedzeniami na ktoré chceš ľudí upozorniť.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 14,8 x 14,8cm
Tlačené verzie (na objednávku): Anglicky

Nechcú, aby si - viacjazyčná nálepka

Toto je viacjazyčná nálepka ktorá môže byť použitá na varovanie ľudí pred produktami alebo vecami, ktoré "Neobsahujú Slobodu". Pozri stránku kampane pre viac informácií.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 7,4 x 7,4cm
Tlačené verzie (na objednávku): Anglicky

Nechcú, aby si - nálepka

Dalšia, viac praktická nálepka pre "Nechcú aby si" kampaň. Pasuje na laptop alebo niekam inam.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 7,4 x 7,4cm
Tlačené verzie (na objednávku): Anglicky

Nechcú, aby si - malá nálepka

Táto nálepka je v tvare známeho loga Windows XP, videného na mnohých notebookoch.

Typ: Nálepka
Veľkosť: 1,8 x 1,8cm
Tlačené verzie (na objednávku):
Anglicky
Bohužial, tieto nálepky su aktuálne nedostupné

Nadchádzajúce promá a kampane

Z času na čas si skontroluj túto stránku pre nové promo materiály - budeme ju postupne aktualizovať. Ak by si chcel vytvoriť nové dizajny alebo vylepšiť staré, pripoj sa k dizajnérskemu tímu. Alebo ak by si chcel pridať preklad stránky či materiálu, pripoj sa k prekladateľskému tímu.