13948€ of 212000€

FSFE, 2001 yılından beri yazılım özgürlüğünün önündeki engelleri ortadan kaldırarak kullanıcıların haklarını iyileştiriyor. 20 yıldır, Özgür Yazılımın özgürlüğe, şeffaflığa ve öz belirtime nasıl katkı sağladığını anlamaları için bireylere ve kuruluşlara yardımcı oluyoruz.

Önümüzdeki 20 yıl için yardımınıza ihtiyacımız var. Herkesin kendi teknolojisini denetleyebilmesini istiyoruz. Özgür Yazılım ve sunduğu kullanma, inceleme, paylaşma ve geliştirme özgürlükleri bu hedefin anahtarıdır.

Bu sayfa henüz çevrilmedi. Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

The Legal Network

Apply for membership in the Legal Network

The Legal Network is a neutral, non-partisan, group of experts in different fields involved in Free Software legal issues. Using this form you can request membership in this network.

First and last name:

Your email address to be used for the Legal Network:

Your background and current activities related to Free Software legal and licensing questions:

URL(s) to additional profile pages (optional):

References to articles, presentations, or other examples of your work in the Free Software area (optional):

Name of existing member(s) sponsoring your addition. You are welcome to include their short recommendations (a few sentences) (optional):

Accepting these rules is a precondition to join the Legal Network.After submitting this application you will receive an email to confirm your provided email address by clicking a link. Only after confirmation we can start evaluating your request.