164.053,35€ of 212.000€

FSFE, 2001 yılından beri yazılım özgürlüğünün önündeki engelleri ortadan kaldırarak kullanıcıların haklarını iyileştiriyor. 20 yıldır, Özgür Yazılımın özgürlüğe, şeffaflığa ve öz belirtime nasıl katkı sağladığını anlamaları için bireylere ve kuruluşlara yardımcı oluyoruz.

Önümüzdeki 20 yıl için yardımınıza ihtiyacımız var. Herkesin kendi teknolojisini denetleyebilmesini istiyoruz. Özgür Yazılım ve sunduğu kullanma, inceleme, paylaşma ve geliştirme özgürlükleri bu hedefin anahtarıdır.

Bu sayfa henüz çevrilmedi. Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

Youth Hacking 4 Freedom

Media kit for YH4F

Would you like to feature Youth Hacking 4 Freedom? Wonderful! Make sure to use some of our official graphics to enrich your article. All graphics are based on the graphics by Lisa Schmidt, licensed under CC-BY-SA 4.0 or later. If you need further material or require another licence, please get in touch with us.

Please find the German, Turkish, Greek, Spanish, Italian versions of the illustrations in the YH4F album. You can download the album at once, or pick the illustrations of your choice. The English versions are available below. Bigger resolutions of them are also found in the YH4F album. For press-related enquiries, please contact our press team.

Youth Hacking 4 Freedom logo
My creativity is endless when coding.
Win a trip to Brussels with your creative coding.
Young women shape the future with code.
FSFE logo, Terms of usage.