Kampane

Opýtaj sa svojich politických kandidátov na slobodný softvér

ballot box

Dopytovanie miestnych, regionálnych a národných politikov ohľadom ich názorov na slobodný softvér je sústavná ale veľmi dôležitá práca. Špeciálne v čase pred voľbami môže mať dotazovanie kandidátov a politických strán o otázkach súvisiacich so slobodným softvérom veľký dopad.

Ako sa opýtať svojich kandidátov

Kedy sa opýtať svojich kandidátov

Vždy je dobrý čas opýtať sa svojich kandidátov na slobodný softvér. Čas pred voľbami je však obzvlásť dobrou príležitosťou, keďže zo strany politikov a politických strán je vtedy kladená na otázku pravidiel, zámerov a sľubov väčšia pozornosť. FSFE udržuje wiki kalendár európskych volieb, ktorý môže byť použitý aj na určenie toho kedy je najlepší čas na iniciovanie vlastnej kampane 'opýtaj sa svojich kandidátov'. Kalendár sa spolieha na informácie poskytnuté našimi spolupracovníkmi, preto nás prosím upozornite na akúkoľvek zmenu či navrhnite zlepšenie.

Aké otázky sa pýtať

Pred tým ako sa vôbec začnete pýtať, by ste si mali dobre premyslieť na čo sa chcete pýtať. Určite Vám odporúčame aby ste si najprv preštudovali naše rôzne oblasti aktivít , naše novinky a pozreli sa aj na už položené otázky, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre tie Vaše.

Ako kontaktovať politických kandidátov

Ako kontaktovať politické strany

Ako zvýšiť dopad Vašej iniciatívy

Úspešné kampane

Súvisiace správy