Since 2001 the FSFE has been enhancing users' rights by abolishing barriers for software freedom. For 20 years we have been helping individuals and organisations to understand how Free Software contributes to freedom, transparency, and self-determination.

For the next two decades we need your help. We want everyone to be able to control their technology. Free Software and its freedoms to use, study, share, and improve are the key to that goal.

Tato stránka může být zastaralá oproti originál. Pomozte nám s překladem této a ostatních stránek na fsfe.org, tak aby ostatní je mohli číst ve svém rodném jazyce.

Zprávy

Vy navrhujete, my posíláme pouta: Kdo potřebuje vzdělání v oblasti otevřených standardů?

on:

Znáte nějakého politika, který by měl skutečně vědět více o otevřených standardech? Snažili jste se někdy marně vysvětlit důležitost otevřených standardů svému nadřízenému, kamarádům, místním úřadům nebo poskytovatelům služeb? Pomohla by zde podpora z okolí? Rozhodně! Dejte vědět našemu týmu Document Freedom Day (DFD) o tomto svém problému a my jim zašleme zdarma zajímavý dárek, který jim pomůže dovědět se více o moci otevřených standardů.

Jediné, co je potřeba udělat, je zaslat týmu DFD do 30. března jméno a poštovní adresu osoby, kterou byste chtěli kontaktovat. Tým DFD pak pošle poštou zdarma vzdělávací balíčky o otevřených standardech, které obsahují krátký dopis vysvětlující danou problematiku a jako symbol uzavřených standardů jedna pouta. Tým DFD plánuje poslat 100 takovýchto balíčků, doporučujeme tedy zaslat návrhy na kontakty co nejdříve, ať máte jistotu, že balíčky dorazí k právě Vámi navrhovaným osobám. Balíčky DFD budou odesílány 4. dubna a je možné jejich stav sledovat na naší mapě:

Výše vaší podpory přímo navýší počet odeslaných balíčků. Dar ve výši nad 10 eur vás opravňuje k určení další osoby, která dostane jeden z našich balíčků. Takže, kdo že to potřebuje vzdělání o otevřených standardech? Napište nám ještě dnes!