We need your long-term help now: please become an FSFE supporter today, so that we can continue to stand up for your and the next generations’ freedom.

Tato stránka může být zastaralá oproti originál. Pomozte nám s překladem této a ostatních stránek na fsfe.org, tak aby ostatní je mohli číst ve svém rodném jazyce.

Svobodné prohlížeče PDF

PDFreaders logo

Co byste si pomysleli, kdybyste u silnice viděli ceduli s nápisem: „Pro pokračování touto cestou potřebujete vůz značky Volkswagen. Spojte se se svým distributorem značky Volkswagen a požádejte ho o bezplatné zapůjčení vozidla – Vaše vláda“? V případě softwaru pro prohlížení PDF souborů takto mnohé vlády postupují dnes a denně. Kampaní pdfreaders.org si posvítíme na vlády a úřady, které se chovají tímto způsobem, ukážeme, jak často se reklama na nesvobodný software na státních webech objevuje.

Jak se zapojit

Každý den dělá stát na svých webech bezplatnou reklamu nesvobodnému softwaru a jeho výrobcům. Zde je několik ukázek, které jsme shromáždili s pomocí našich členů:

Finance ministry Brandenburg Foreign ministry Malta Justice ministry Sachsen ministère de l'éducation France

Pomožte nám najít místa, kde vlády inzerují proprietární software. Společně je podpoříme k tomu, aby místo něj podporovali svobodný software.

Akce pdfreaders.org zaměřená na hledání postižených webů trvá od 13. září do 17. října 2010. Připojte se k nám a nahlaste pomocí níže uvedeného formuláře co nejvíce vládních webů inzerujících nesvobodné PDF prohlížeče.

Zároveň můžete podepsat naši Petici za odstranění reklam na proprietární software z vládních webových stránek zaškrtnutím příslušného políčka.

Tři nejlepší „lovci“ chyb vyhrají volnou vstupenku na konferenci FSCONS, která se koná v Göteborgu ve Švédsku od 5. do 7. listopadu 2010. Navíc vítězný tým a individuální výherci získají zvláštní dárkovou sadu od FSFE.

Nahlásit instituci

Zapojit se můžete buď jako osoba nebo jako člen skupiny. Skupinu je potřeba zaregistrovat e-mailem na adrese pdfreaders@lists.fsfe.org.

Problém PDF prohlížečů se netýká jen Evropy. Přestože následná akce bude z kapacitních důvodů omezena jen na evropské organizace, vítáme hlášení postižených webů z celého světa.

Nahlášená stránka bude nejprve schválena naším týmem a až poté publikována. Prosíme tedy o strpení, než se váš příspěvek objeví v našem seznamu.

Seznam zaslaných hlášení