Ta strona może być przestarzała w porównaniu do oryginalnego tekstu. Na tej stronie dowiesz się, jak można pomóc w tłumaczeniu lub w inny sposób.

Wolne czytniki PDF

PDFreaders logo

Co pomyślałbyś po zobaczeniu takiego znaku na autostradzie: "Potrzebujesz Volkswagena aby jeździć po tej drodze. Skontaktuj się z twoim dealerem Volkwagena aby otrzymać darmową jazdę próbną – rząd twojego państwa"? Jeśli chodzi o oprogramowanie czytające pliki PDF, wiele organizacji sektora publicznego robi tak każdego dnia. Pdfreaders.org jest akcją, która zwraca uwagę na organizacje rządowe, które zachowują się w ten sposób, pokazując wręcz reklamy własnościowego oprogramowania. Z pomocą działaczy z całej Europy, skontaktujemy się z tymi organizacjami i wytłumaczymy im, jak poprawić swoje strony internetowe tak, żeby respektowały one nasze wolności.

Co zostało już dokonane

Każdego dnia instytucje publiczne reklamują nie-wolne oprogramowanie na swoich stronach. Poniżej pokazano kilka przykładów. Z pomocą naszego stowarzyszenia i tysięcy innych działaczy wolnego oprogramowania, zebraliśmy w czasie jednego miesiąca 2286 raportów błędów pochodzących z każdego państwa w Europie, a także z dziewięciu krajów poza Europą.

Finance ministry Brandenburg Foreign ministry Malta Justice ministry Sachsen ministère de l'éducation France

Nasza petycja apelująca o usunięcie reklam własnościowego oprogramowania na stronach publicznych instytucji została podpisana przez 90 organizacji, 63 firm i 2730 osób. Jeżeli jeszcze jej nie podpisałeś, zrób to teraz!

Drugi etap kampanii: Kontakt z sektorem publicznym

Znalezienie instytucji publicznych, które reklamują zastrzeżone czytniki PDF był tylko pierwszym krokiem kampanii. Teraz musimy budować świadomość na następujące kwestie:

Nawigacja