Help us spread the word about Free Software across Europe! Contributions until the end of September will be used to translate our 'What is Free Software' video into more European languages

Ta strona może być przestarzała w porównaniu do oryginalnego tekstu. Na tej stronie dowiesz się, jak można pomóc w tłumaczeniu lub w inny sposób.

Wolne czytniki PDF

PDFreaders logo

Co pomyślałbyś po zobaczeniu takiego znaku na autostradzie: "Potrzebujesz Volkswagena aby jeździć po tej drodze. Skontaktuj się z twoim dealerem Volkwagena aby otrzymać darmową jazdę próbną – rząd twojego państwa"? Jeśli chodzi o oprogramowanie czytające pliki PDF, wiele organizacji sektora publicznego robi tak każdego dnia. Pdfreaders.org jest akcją, która zwraca uwagę na organizacje rządowe, które zachowują się w ten sposób, pokazując wręcz reklamy własnościowego oprogramowania. Z pomocą działaczy z całej Europy, skontaktujemy się z tymi organizacjami i wytłumaczymy im, jak poprawić swoje strony internetowe tak, żeby respektowały one nasze wolności.

Co zostało już dokonane

Każdego dnia instytucje publiczne reklamują nie-wolne oprogramowanie na swoich stronach. Poniżej pokazano kilka przykładów. Z pomocą naszego stowarzyszenia i tysięcy innych działaczy wolnego oprogramowania, zebraliśmy w czasie jednego miesiąca 2286 raportów błędów pochodzących z każdego państwa w Europie, a także z dziewięciu krajów poza Europą.

Finance ministry Brandenburg Foreign ministry Malta Justice ministry Sachsen ministère de l'éducation France

Nasza petycja apelująca o usunięcie reklam własnościowego oprogramowania na stronach publicznych instytucji została podpisana przez 90 organizacji, 63 firm i 2730 osób. Jeżeli jeszcze jej nie podpisałeś, zrób to teraz!

Drugi etap kampanii: Kontakt z sektorem publicznym

Znalezienie instytucji publicznych, które reklamują zastrzeżone czytniki PDF był tylko pierwszym krokiem kampanii. Teraz musimy budować świadomość na następujące kwestie:

Nawigacja