Help us spread the word about Free Software across Europe! Contributions until the end of September will be used to translate our 'What is Free Software' video into more European languages

O nas

Europejska Fundacja Wolnego Oprogramowania jest organizacją charytatywną która umożliwia użytkownikom kontrolowanie technologii.

Oprogramowanie jest głęboko zakorzenione we wszystkich aspektach naszego życia i jest ważne by ta technologia dawała nam możliwości a nie nas ograniczała. Wolne Oprogramowanie daje wszystkim prawa do użycia, zrozumienia, adaptacji i dzielenia się oprogramowaniem. Te prawa pomagają wspierać inne podstawowe wolności jak wolność słowa, prasy i prywatności.

FSFE ( Free Software Foundation Europe ) pomaga jednostkom i organizacjom zrozumieć jak Wolne Oprogramowanie przyczynia się do wolności, przezroczystości i samostanowienia. Wzmacnia prawa użytkowników przez znoszenie barier do adaptacji Wolnego Oprogramowania, zachęcania ludzi do użycia i rozwijania Wolnego Oprogramowania i dostarczając zasoby, które pozwalają wszystkim na dalszą promocje Wolnego Oprogramowania w Europie.

Dowiedz się o nas więcej

Nasza fundacja

Skontaktuj się