35174€ of 212000€

FSFE, 2001 yılından beri yazılım özgürlüğünün önündeki engelleri ortadan kaldırarak kullanıcıların haklarını iyileştiriyor. 20 yıldır, Özgür Yazılımın özgürlüğe, şeffaflığa ve öz belirtime nasıl katkı sağladığını anlamaları için bireylere ve kuruluşlara yardımcı oluyoruz.

Önümüzdeki 20 yıl için yardımınıza ihtiyacımız var. Herkesin kendi teknolojisini denetleyebilmesini istiyoruz. Özgür Yazılım ve sunduğu kullanma, inceleme, paylaşma ve geliştirme özgürlükleri bu hedefin anahtarıdır.

Haberler

FSFE okul takımının başına Thomas Jensch geçiyor

Tarih::

FSFE'nin Zürih ofisinde şu an stajını yapmakta olan Thomas Jensch, FSFE'nin okul takımının yöneticiliği pozisyonuna geldi. Stajyerliği sırasınca, Thomas'ın görevlerinden birisi de FSFE'nin "eğitimde Özgür Yazılım" konusuyla ilgili etkinliklerini yeniden düzenlemek ve canlandırmaktı. Jensch kasımda stajyerliğinin bitmesinin ardından da takımın yöneticiliğine devam etmeyi kabul etti.

Takımın ilk gündem maddelerinden birisi Eğitim projesi sayfaları ve eğitimde Özgür Yazılım ile ilgili faydalı bilgiler ve bağlantılar seçkisini güncellemek ve yeniden tasarlamak olacak.

Okul takımıyla ilgili gelişmeler ve haberler hakkında bilgi almak için, edu-eu@gnu.org e-posta listesine üye olabilirsiniz; takımla iletişime geçmek için de edu-team@lists.fsfe.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

FSFE başkanı Karsten Gerloff ile, FSFE'nin eğitimde Özgür Yazılım ile ilgili konulardaki görüşü ve çalışmalarıyla ilgili bir röportaj yapıldı. Röportaja buradan ulaşabilirsiniz. (Almanca)