We need your long-term help now: please become an FSFE supporter today, so that we can continue to stand up for your and the next generations’ freedom.

Haberler

FSFE okul takımının başına Thomas Jensch geçiyor

Tarih::

FSFE'nin Zürih ofisinde şu an stajını yapmakta olan Thomas Jensch, FSFE'nin okul takımının yöneticiliği pozisyonuna geldi. Stajyerliği sırasınca, Thomas'ın görevlerinden birisi de FSFE'nin "eğitimde Özgür Yazılım" konusuyla ilgili etkinliklerini yeniden düzenlemek ve canlandırmaktı. Jensch kasımda stajyerliğinin bitmesinin ardından da takımın yöneticiliğine devam etmeyi kabul etti.

Takımın ilk gündem maddelerinden birisi Eğitim projesi sayfaları ve eğitimde Özgür Yazılım ile ilgili faydalı bilgiler ve bağlantılar seçkisini güncellemek ve yeniden tasarlamak olacak.

Okul takımıyla ilgili gelişmeler ve haberler hakkında bilgi almak için, edu-eu@gnu.org e-posta listesine üye olabilirsiniz; takımla iletişime geçmek için de edu-team@lists.fsfe.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

FSFE başkanı Karsten Gerloff ile, FSFE'nin eğitimde Özgür Yazılım ile ilgili konulardaki görüşü ve çalışmalarıyla ilgili bir röportaj yapıldı. Röportaja buradan ulaşabilirsiniz. (Almanca)