2020 herkes için oldukça zordu, ama her yerdeki yazılım kullanıcılarının özgürlüğü için mücadelemizi sürdürdük. Bu çabamızı önümüzdeki yıla taşımak için şimdi desteğinize ihtiyacımız var. Eğer imkanınız varsa hemen bugün bize bağış yapın.

Özgürlüğü yaymak için de yardımınız gerekiyor, bu nedenle çalışmalarımızı ve bağış toplama çabalarımızı arkadaşlarınıza ve ailenize söylemeyi unutmayın. FSFE'deki herkes size çok çok teşekkür ediyor!

Bu sayfa henüz çevrilmedi. Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

Team

Matthias Kirschner

Matthias Kirschner is President of FSFE. In 1999 he started using GNU/Linux and realised that software is deeply involved in all aspects of our lives. Matthias is convinced that this technology has to empower society not restrict it. While studying Political and Administrative Science he joined FSFE in 2004.

He helps other organisations, companies and governments to understand how they can benefit from Free Software -- which gives everybody the rights to use, understand, adapt and share software -- and how those rights help to support freedom of speech, freedom of press or privacy.

Matthias loves playing with his children, and in his spare time assists in wilderness first aid seminars, enjoys comics like XKCD and Transmetropolitan; and Die Ärzte.

Contact

Free Software Foundation Europe (FSFE)
Schönhauser Allee 6/7
10119 Berlin, Germany
Phone: +49-30-27595290
Email: mSPAMk@fsREMOVEfe.org
GnuPG-Key: A0616A85CE41AD88