165.573,35€ of 212.000€

FSFE, 2001 yılından beri yazılım özgürlüğünün önündeki engelleri ortadan kaldırarak kullanıcıların haklarını iyileştiriyor. 20 yıldır, Özgür Yazılımın özgürlüğe, şeffaflığa ve öz belirtime nasıl katkı sağladığını anlamaları için bireylere ve kuruluşlara yardımcı oluyoruz.

Önümüzdeki 20 yıl için yardımınıza ihtiyacımız var. Herkesin kendi teknolojisini denetleyebilmesini istiyoruz. Özgür Yazılım ve sunduğu kullanma, inceleme, paylaşma ve geliştirme özgürlükleri bu hedefin anahtarıdır.

Bu sayfa henüz çevrilmedi. Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

About

The FSF* network

The FSF network
FSFE is one of four Free Software organizations in the world.

We work with other international groups to promote Free Software on every continent. The following organisations are sister organisations of the FSFE, and part of the Free Software network. Each organisation has its own cultural background, and is legally, financially, and operationally independent.

In the current situation we see ourselves unable to collaborate both with the FSF and any other organisation in which Richard Stallman has a leading position. Instead, we will continue to work with groups and individuals who foster diversity and equality in the Free Software movement in order to achieve our joint goal of empowering all users to control technology. See more information in our statement.