We need your long-term help now: please become an FSFE supporter today, so that we can continue to stand up for your and the next generations’ freedom.

Atölyelerimiz

Atölyeler Hakkında

FSFE, yerel partnerler ve gruplarla birlikte, varsayılan Android telefonunuzu Özgür Yazılım bir işletim sistemi ile yükseltmenizle ilgili teknik kısımda size yardımcı olmak için "Android İleri Dönüşüm" atölyeleri düzenliyor. Bunun nasıl yapıldığı ve neden önemli olduğu hakkında bilgiye ileri dönüşüm nasıl yapılır sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu atölyelere, gönüllülerin ileri dönüşüm konusunda size yardımcı olmaları için bazı aygıtları getirebilirsiniz. Ek olarak biz de oynayıp kurcalayabileceğiniz bazı aygıtlar getireceğiz. Bunun anlamı, Android İleri Dönüşüm atölyesi sırasında kendi telefonunuzu değiştirmenize gerek olmadığıdır. Böylece, gelecekte kendi aygıtınızı değiştirecek kadar kendinizi güvende hissedene kadar bu işlemi deneyebilirsiniz. Başkaları yaparken onlardan öğrenmek üzere veya yeterince deneyimli bir kullanıcıysanız başkalarına yardım etmek üzere gelebilirsiniz.

Başka kullanıcıların telefonlarını ileri dönüştürmelerine doğrudan yardım etmenin yanında, Android İleri Dönüşüm atölyelerimiz ayrıca aynı konu hakkında çeşitli insanları bir araya getiren buluşmalar olarak da planlanıyor. E-Atığı azaltma ve çevreyi koruma hakkında güçlü düşüncelere sahip insanların, yazılım özgürlüğü ve kullanıcıları teknoloji denetimi için güçlendirme konusunu önemseyen insanlarla tanışma şansı da var.

Yerel gruplarla birlikte çalıştığımız için, her bir atölye benzersiz ve farklıdır. Farklı yerlerde ve konumlarda gerçekleşiyorlar ve her birinin farklı bir odağı oluyor. Bazıları Android alternatiflerini yüklemeye odaklanırken, başkaları tamamen özgür GNU/Linux alternatifleri yüklemeye yoğunlaşabilir. Ancak bu kategoriler içerisinde bile kurmaya ve yardımcı olmaya karar verdikleri işletim sisteminde farklılıklar olabilir. Katılım hakkında bütün açıklamaları ve bilgiyi viki sayfamızda (Almanca) bulabilirsiniz. Lütfen, ilginize uyan atölyeyi seçmek için açıklamaları dikkatlice okuyun. Tüm atölyelere ilişkin bazı genel açıklamaları aşağıda görebilirsiniz.

People participating in an Upcycling Android workshop at SFScon2021
People participating in an Upcycling Android workshop at SFScon2021

Atölyeler hakkında genel açıklamalar

Eğer atölyelerimizden birini ziyaret ederseniz lütfen şunları unutmayın:

Katılım

Daha önce söylendiği gibi, her bir Android İleri Dönüşüm atölyesi oldukça farklıdır. Eğer atölyelerimizden birine katılmak istiyorsanız lütfen konuya yönelik viki sayfamızı ziyaret edin. Her bir atölye için katılım için gerekli tüm ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz. Ayrıca önceki atölyelerin bir listesini de vikide göreceksiniz.

Bu projeyi finansal olarak destekleyenler:

Bu yayının içeriğinden yayıncı sorumludur.