FSFE, 2001 yılından beri yazılım özgürlüğünün önündeki engelleri ortadan kaldırarak kullanıcıların haklarını iyileştiriyor. 20 yıldır, Özgür Yazılımın özgürlüğe, şeffaflığa ve öz belirtime nasıl katkı sağladığını anlamaları için bireylere ve kuruluşlara yardımcı oluyoruz.

Önümüzdeki 20 yıl için yardımınıza ihtiyacımız var. Herkesin kendi teknolojisini denetleyebilmesini istiyoruz. Özgür Yazılım ve sunduğu kullanma, inceleme, paylaşma ve geliştirme özgürlükleri bu hedefin anahtarıdır.

Bu sayfa henüz çevrilmedi. Bu sayfayı ve fsfe.org'daki diğer sayfaları çevirmemize lütfen yardımcı olun, böylece insanlar mesajımızı kendi anadillerinde okuyabilirler.

Haberler

FSFE is looking for an intern for Document Freedom Day

Tarih::

Every year, the FSFE is organising the "Document Freedom Day", a global campaign to highlight the importance of Open Standards for our freedom of communication, interoperability and indepedence from vendor lock-in. For this campaign, FSFE's Berlin office is looking for an Intern PR / Campaigning in full time from January 1st until March 31st.

Your tasks will be:

and this is how you can convince us:

What you can expect from us:

Please send your application only digital to eal@fsfe.org (PDF). You are welcome to encrypt your application. You find the public key on the keyserver (8639DC81)

We pay 450 Euro/month and you receive gratitude by volunteers all over the world (priceless).

Application deadline is November 7, 2014.