SUMMER SALE! No shipping costs to all orders from 6 euros until 30 June!

Wiadomości

Podpisz otwarty list o prawie do zainstalowania każdego oprogramowania na każdym urządzeniu

Data:

Więcej niż 100 organizacji społeczeństwa obywatelskiego w różnych sektorach już podpisało otwarty list na temat "Uniwersalnego prawa do zainstalowania każdego oprogramowania na każdym urządzeniu". Teraz, w Europejskim Tygodniu dla Redukcji Odpadów otwieramy list by został podpisany przez osoby. Dołącz do naszej sprawy i niech Twój głos będzie usłyszany!

Unia Europejska zamierza przedefiniować kryteria ekoprojektu dla produktów w ramach kilku wniosków legislacyjnych w następnych miesiącach. Komisja Europejska już opublikowała propozycję dla "Zrównoważonej Inicjatywy Produktów" jak i dla "Dyrektywy o upełnomocnieniu konsumentów na transformacje ekologiczną". Teraz jest czas na Parlament Europejski i Radę by rozpocząć czytanie i dojść do wniosków. Napisaliśmy otwarty list by pomóc im robić rzeczy prawidłowo i używamy Europejskiego Tygodnia dla Redukcji Odpadów (EWWR) by nas głos został usłyszany!

Podpisz list teraz!

Chcemy by użytkownicy mieli "Uniwersalne prawo do zainstalowania każdego oprogramowania na każdym urządzeniu" ponieważ możliwość by zainstalować System Operacyjny z Wolnym Oprogramowaniem może pomóc naszym użytkownikom przezwyciężyć starzenie się oprogramowania i rozszerzyć długość życia sprzętu komputerowego. To dlatego uniwersalne prawo by swobodnie wybierać systemy operacyjne, oprogramowanie i usługi jest kluczowe dla bardziej zrównoważonego społeczeństwa cyfrowego.

Cztery ilustracje. 1 trzy koła zębate w różnych kolorach i rozmiarach integrują się ze sobą, podczas gdy jedno ma skrót kodowy na nim. 2 wyglądające jak telefon urządzenie z którego wychodzą trzy strzałki, jedna na prawo a jedna prosto. 3 cztery różne figury geometryczne połączone przez mosty 4 urządzenia jak telefon wyglądające jak zamek, który został otwarty

Tło

Otwary List o uniwersalnym prawie do zainstalowania każdego oprogramowania na każdym urządzeniu został napisany przez FSFE i został wsparty i podpisany przez więcej niż 100 organizacji ołeczeństwa obywatelskiego. Chcemy by użytkownicy mieli prawo do sprzęt komputerowego i mogli dalej używać oprogramowania tak długo jak chcą. Wspólnie wymagamy aby: