SUMMER SALE! No shipping costs to all orders from 6 euros until 30 June!

Vabavaralised PDF-lugejad

Näidiskiri võtmaks ühendust avaõiguslike asutustega

Your Name
Your Address
Your Address 2nd line
Your Country

Asutuse nimi
Postiaadress
Riik

Lugupeetud härra või proua

Teema: kinnise tarkvara reklaam Teie veebilehel

Me oleme saanud teate, et Teie asutus tegeleb kinnise tarkvara reklaamimisega. Nimelt soovitate Te oma veebilehe kasutajatel alla laadida kinnine PDF-lugeja $PDF-LUGEJA, mille tootjaks on $TOOTJA; selline soovitus leidub näiteks järgneval aadressil: $URL. Kuigi selle programmi allalaadimine pole tasuline, on tegu ühe kindla ettevõtte reklaamimisega, täpselt nagu tasuta proovisõit autoga on reklaam autotootjale. Seega eelistate Te selle reklaamiga üht ettevõtet ning tema tooteid teistele turuosalistele, moonutades seeläbi konkurentsi tarkvaraturul.

Üks võimalus probleemi lahendamiseks on eelviidatud reklaami eemaldamine oma veebilehelt. Aadressil https://fsfe.org/activities/pdfreaders/petition.html saate tutvuda nimekirjaga organisatsioonidest, ettevõtetest ning indiviididest, kes toetavad seda palvet, olles allkirjastanud "Petitsiooni eemaldamaks kinnise tarkvara reklaam avaõiguslike asutuste veebilehtedelt." Järgides PDFi avatud standardit saate kindlustada, et Teie dokumendid avanevad kõigis programmides, mis järgivad PDF standardit, olenemata tootjast. Kui Te soovite oma veebilehe külastajatele nõu anda, soovitame üles lugeda mitu PDF-lugejat. Selleks võite näiteks öelda, et "PDF-failide avamiseks vajate PDF-lugejat. Näiteks võite Te alla laadida mõne järgnevatest programmidest (nimekiri pole ammendav)." Mõlemad alternatiivid oleksid oluliselt õiglasemad kui ainult ühe tootja ühe programmi soovitamine.

Veebilehel http://www.pdfreaders.org leiate näiteid PDF-lugejatest, millele võiksite oma veebilehel viidata. Kõik sellel leheküljel toodud PDF-lugejad on vaba tarkvara, mis tähendab, et igaühel on õigus neid kasutada mis tahes eesmärgil, uurida, kuidas need töötavad, jagada neid tasuta või tasu eest ning neid täiendada. Need PDF-lugejad on edasimüüjate suhtes erapooletud: iga ettevõte võib neid müüa, kohandada oma lahenduste jaoks ning muuta osaks enda pakutavatest teenustest.

Kui Teil on küsimusi või Te soovite vabast tarkvarast ning avatud standarditest rohkem teada saada, siis oleme valmis pakkuma oma igakülgset toetust.

Südamlike tervitustega
Your Name